İLETİŞİM MERKEZİ 444 72 00

Emniyet Teşkilatımızın Saygıdeğer Mensupları, Değerli Ortaklarımız;

2019 yılının son çeyreğinde başlayan küresel covid salgını, hiçbirimizin yaşamadığı bir süreci tecrübe etmemize yol açtı. Evlere kapandık, ekonomik faaliyetler yavaşladı. İktisadi ve sosyal birçok etkisini yaşadığımız bu tatsız dönemi,  Devletimizin güçlü tedbirleri ile arkamızda bırakıyoruz.

POLSAN Yönetimi olarak bu istisnai dönemde faaliyetlerimizi aksatmadan sürdürürken, değer üreten yatırımlarımıza da devam ettik. Kârımızı 2 yıl öncesine göre %129 artırarak 305 milyon TL’ye çıkardık.

Küresel ekonomide yaşanan pandemi kaynaklı zorlukların yansımalarını ülkemizde de hissettik. Buna rağmen, dengeli varlık yönetimi ve risk yönetimi sayesinde bu dönemi güçlenerek, büyüyerek ve kârımızı artırarak geçirdik.

Diğer yandan, POLSAN’ın yıllar öncesinden gelen sorunlu konularını birer birer çözdük ve çözüyoruz.

Başladıktan sonra hukuki ve mali sorunlar sebebiyle akamete uğramış olan Polsan Prestij Konutları’nı tamamladık. 452 konutu sahiplerine teslime hazır hale getirdik ve Sandığımızın 60 milyon TL’yi aşkın kazanç elde etmesini sağladık.

1974’den beri imar ve mülkiyet sorunları çözülemeyen Sincan arsalarındaki sorunların tamamını çözdük, tapulama aşamasına getirdik. 50 yıla yakın süredir değer üretmeyen bu mülkümüzü satış ve proje yoluyla değerlendirip Sandığımıza 350-400 milyon TL kazanç sağlamayı hedefliyoruz.

Senelerce metruk halde duran, İstanbul Beyoğlu’ndaki 106 yıllık Galatahan binamızı, hukuki ve sözleşme kaynaklı sorunlarını çözerek aslına uygun restore edilerek otel halinde işletmeye açılmasını sağladık. Böylelikle Sandığımıza çok değerli bir tarihi binayı mülk olarak kazandırırken, otelden düzenli bir akar da sağladık.

Değerli Ortaklarımız,

POLSAN Yönetim Kurulu olarak Sandığımız için aldığımız bütün kararlarda ve aksiyonlarda, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun güçlü desteğini hissettik. Bize güç ve cesaret verdikleri için Zatialilerine şahsım ve Yönetim Kurulu adına şükranlarımı arzederim.

Siz Ortaklarımıza da bizlere gösterdiğiniz teveccüh ve güven için teşekkürlerimi sunarım.

POLSAN, mensubu olmaktan şerek duyduğumuz Emniyet Teşkilatımızın arkamızdaki desteği ve Sayın Bakanımızın vizyonu ile geleceğe güçlü ve büyüyen adımlarla ilerlemeye devam edecek.

Saygılarımla

Ahmet OĞAN
POLSAN Yönetim Kurulu Başkanı
Polis Başmüfettişi
1.Sınıf Emniyet Müdürü

Eliz Yazılm 2019