İLETİŞİM MERKEZİ 444 72 00

POLSAN Yönetim Kurulu olarak son iki yılda gerçekleştirdiğimiz ve Sandığımızın varlıklarını artıracak, Ortaklarımızın birikimlerine değer katacak gelişmelerden bahsetmek istiyorum.

Emniyet Teşkilatı Kanunu’nda yapılan düzenleme ile düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Emniyet Teşkilatı’nda göreve başlayan memurların, görevleri süresince Sandığımıza daimi Ortak olmaları sağlanmıştır. Böylece, Sandığımızın güçlü bir Ortaklık tabanına ulaşması ve yıllar içinde Ortaklarına çok daha tatminkar emeklilik yardımı yapması mümkün hale gelmiştir. İçişleri Bakanlığımıza, bu kanuni düzenlemedeki öncülüğü ve yol göstericiliği için, Yönetim Kurulumuz adına şükranlarımı arz etmek istiyorum.

Daha önce POLSAN’ın azınlık ortağı durumunda olduğu Highway Outlet Boludağı A.Ş.’nin çoğunluk hisseleri, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) devralınmıştır. AVM, Otel, Akaryakıt istasyonları ve dinlenme tesisleri ile devasa bir kompleks olan bu yatırımın %98,5’i şu an Sandığımıza aittir.

1974 yılından beri Sandığımızın envanterinde bulunan Sincan arsasının imar sorunu çözülerek arsamız, üzerinde konut ve iş yeri projesi geliştirilebilir hale gelmiştir. Yıllardır atıl ve problemli durumda olan bu gayrimenkulümüzün gelecek yıllarda birkaç yüz milyon TL ile ifade edilen bir değer üretecek duruma geldiğini mutlulukla paylaşmak istiyorum.

POLSAN, her biri Emniyet Teşkilatımızın güzide mensubu olan Ortaklarına güvenli bir gelecek ve kaliteli hizmetler sunmak için gayret ve samimiyetle çalışmaya devam edecektir.

Yönetim Kurulu olarak, değerli Ortaklarımıza, özverili Sandık çalışanlarımıza ve üyesi olmaktan şeref duyduğumuz Teşkilatımızın bütün mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Eliz Yazılm 2019