İLETİŞİM MERKEZİ 444 72 00

 

Emniyet Teşkilatımızın Saygıdeğer Mensupları ve Ortaklarımız,

2 yıllık faaliyet dönemimizi başarılı sonuçlarla tamamlamanın mutluluğuyla huzurunuza çıkıyoruz.

Küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve ülkemize yansımaları ile salgının getirdiği belirsizlikte, POLSAN’ın varlıklarını daha temkinli, dengeli ve riski dağıtarak yönettik. Birçok kurumun ciddi zarar ve gelir kayıplarına maruz kaldığı bu dönemi POLSAN tarihinin en yüksek kârı ve dağıtılan temettü rakamıyla kapattığımız için kıvançlıyız.

Etkin ve dinamik fon yönetiminin öneminin belirginleştiği bu dönemde POLSAN’da fon ve portföy yönetiminde yepyeni bir yapı ve strateji oluşturduk. Bunun sonucunda fon gelirlerimizi 2 yılda %168 artırarak 251 milyon TL’ye çıkardık.

Yeni nesil yatırım diyebileceğimiz Girişim Sermayesi yatırımları yapmaya başladık. Birçok sektörde ve yüksek teknoloji, yapay zeka gibi alanlarda çok sayıda şirkete yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Gelecek birkaç yılda POLSAN’ın bu sektörlerde ciddi kazanımlar elde edeceğini şimdiden söyleyebilirim.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun vizyonu ve desteği ile 2018 sonrasında başlayan “Daimi Ortaklık” ve enflasyonun birkaç puan üzerine çıkarmayı başardığımız reel kâr sayesinde, 3 yıl önce aktüeryal olarak negatifte olan POLSAN şu anda teknik fazla vermektedir.

Bu faaliyet döneminde iki önemli şirket kurarak POLSAN’a kazandırdık. Biyometrik Kimliklendirme alanında ülkemizin ilk ve tek yerli sistemini üreten BİYOTEKSAN’ı, ülkemizin bir başka güzide kurumu HAVELSAN ile ortak kurduk. Diğer taraftan da, kamu ve özel sektöre teknolojik altyapı çözümleri sağlayan entegratör olarak POLİEN’i, sermayesinin tamamı POLSAN’a ait olmak üzere faaliyete geçirdik.

Dijital ödeme sistemleri alanında faaliyet gösterecek olan ve yine alanında ilk olacak bir başka şirket yatırımı için de hazırlıklarımız devam ediyor.

Şirketlerimizin tamamının 2020’de kâra geçtiğini ve bunun da POLSAN tarihinde bir ilk olduğunu da sevinçle paylaşmak isterim.

Saygıdeğer Ortaklarımız,

POLSAN sizlerin biz çalışanlara bir emanetidir. Hepimiz bu şuurla ve hassasiyetle, sizlerin varlığı olan bu kıymetli kuruma değer üretmek için gayret ve hassasiyet göstermeye devam edeceğiz.

Bütün yönetim ekibim ve POLSAN çalışanları adına sizleri saygıyla selamlıyorum.

Mustafa R. SELÇUK
Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN)
Genel Müdürü

 

Eliz Yazılm 2019