Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya’nın Polsan 51. Genel Kurul konuşması:

“Polis Bakım Yardım Sandığı’nın son yıllarda ayağa kalktı, eskiden günümüze intikal eden bir çok sorun kademeli olarak hal yoluna konuldu, iyi bir trend yakalandı.

1952’de kurulan POLSAN’ın, ortaklarına emeklilikte artı katkılar sunması gerekiyor. Son yıllarda sandıkla ilgili yapılan bir takım radikal yaklaşımlar, müdahaleler ve özellikle de Sayın Bakanımızın bizzat gayretleri, öncülüğü ve müdahalesiyle Emniyet Teşkilatı Kanunumuzda değişikliğe gidildi. Cazibesi olmadığı için personel üyelikten kaçınmaktaydı, ancak her polis adayının mezuniyette zorunlu üye olmasını ve sandıkta kalmasını zorlayacak bir düzenleme yapıldı.

İleriki süreçte sandık üyelerinin artması ve hepsinden öte POLSAN Yönetim Kurulu'nun eksik alanlara yönelik faaliyetler yapmasını temenni ediyorum.

51. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda seçilecek yöneticiler ile sandığın Emniyet Teşkilatımız, üyelerimiz, ortaklarımız, şirketlerimiz için hayırlı sonuçlar üretecek bir mekanizmaya dönüşmesi ve başarılı olacak bir yönetim teşkiline vesile olmasını temenni ediyorum.